Zegarek mówiący po polsku dla niewidomych i niedowidzących.
Okazuje się, że w sumie mało kto wie, że już od kilku lat są na rynku zegarki mówiące. Do tej pory traktowaliśmy to jako ciekawostkę, ale odkąd mamy je w sklepie internetowym WWW.RELOJ.PL dzwonią do nas ludzie , którzy opiekują się osobami o znacznym stopniu inwalidztwa , dotkniętych ślepotą lub niedowidzeniem. Otrzymujemy tez mnóstwo maili z zapytaniami dotyczącymi zegarków mówiących godzinę po polsku.
Okazuje się, że taki wielofunkcyjny elektroniczny zegarek mówiący w języku polskim jest doskonałym gadżetem dla osób niewidomych lub niedowidzących. Właściwie to nie gadżet, ale bardzo pomocny w codziennym życiu przedmiot.
Przed operacją oczu metodą LASIC sam nosiłem szkła -8,5 i 1,5 astygmatyzmu, więc wiem co to znaczy niedowidzieć. Bez okularów byłem na wpół ślepy. Ale tylko w dal. Jako krótkowidz z zegarkiem dawałem sobie radę doskonale. Ale większość ludzi w pewnym wieku dotyka problem nadwzroczności i te właśnie osoby nie potrafią czytać z bliska i stąd problemy z zegarkiem i odczytywaniem czasu. Rozwiązaniem tego problemu jest zegarek mówiący.
0233-40-1
Interesujący temat?…..
Niewidomi lub niedowidzący nie muszą wpatrywać się w zegarek, wystarczy nacisnąć przycisk i moduł odpowiedzialny za syntezę mowy poda za każdym razem aktualną godzinę . Na razie jest jeden model, ale były w sumie trzy modele tego zegarka. Również w sportowych obudowach.
Może to brzmi śmiesznie w obliczu tragedii ślepoty lub niedowidzenia, ale naprawdę ta synteza mowy była traktowana jako gadżet. Oprócz tego zegarek pokazuje aktualną datę, posiada alarm z możliwością ustawienia snooze-drzemki (tzw. dobudzania). Posiada możliwość wyboru jednej z 16 melodii dla alarmu, łącznie z pianiem koguta 🙂
pb089571
To naprawdę wyjątkowy i bardzo praktyczny zegarek mówiący, moduł elektroniczny odpowiedzialny za syntezę mowy znacząco usprawnia życie osobom, które nie są w stanie odczytać wyświetlanej godziny na wyświetlaczu. Wystarczy przycisnąć przycisk TALKING od razu moduł wypowiada aktualną godzinę damskim głosem. Głos wydobywa się z dekielka zegarka w którym są odpowiednio wyprofilowane otwory.Funkcja ta jest również przydatna w ciemnościach i na każdej wyprawie dla ludzi nie mających problemów ze wzrokiem.

Zegarek mówiący w języku polskim jest dla osób niewidomych lub niedowidzących jest rewelacyjnym ułatwieniem codziennego życia.

Ułatwia też życie osobom sprawującym opiekę nad osobą poszkodowaną . Moduł mówiący w wielu przypadkach sprawia, że niewidomi lub niedowidzący mogą się łatwiej orientować w upływającym czasie.
pb089570
Zegarek posiada plastikową obudowę i plastikowy pasek z zapięciem. Obsługa zegarka oferowanego przez nasz sklep jest bardzo prosta i intuicyjna, wszelkie zmiany funkcji w zegarku są sygnalizowane poprzez krótkie sygnały dźwiękowe (bip) w odpowiedniej ilości w zależności od funkcji.Instrukcja obsługi oczywiście w języku polskim.
Funkcje zegarka:

  • 2 strefy czasowe
  • Aktualna data (pokazuje dzień, miesiąc, rok od 1990 do 2090 r.)
  • Alarm – Budzik (klasyczny dźwięk lub melodie z dobudzaniem)
  • Mówiący Timer (może zastąpić minutnik kuchenny)
  • 16 znanych melodii do wyboru
  • Bateria litowa o przedłużonym działaniu CR2025
  • szkiełko plexi

PO PROSTU PRZEJDŹ DO SKLEPU Z ZEGARKIEM MÓWIĄCYM ! I Zobacz film o komunikatach głosowych jakie możesz usłyszeć w naszym zegarku mówiącym w języku polskim.